Карабін являє собою ланку, забезпечену засувкою, що дає змогу з'єднати вироби, оснащені петлями. Як правило, це кріплення застосовується при виконанні такелажних і вантажних робіт. Крім того, карабіни використовують для страховки в альпінізмі, скелелазінні, дельтапланеризмі, спелеології, парашутному спорті, роуп-джампінгу. Давайте дізнаємося, які види цих виробів існують та їхні особливості.

 

Основні види карабінів за їхнім призначенням

- пожежні;

- гвинтові;

- трубні;

- рапіди;

- з вертлюгом.

 

Карабін пожежний зазвичай використовується при виконанні монтажних і будівельних робіт. Основною перевагою цього пристосування є високий рівень зносостійкості та міцності. Його зазвичай використовують рятувальники і промислові альпіністи, які виконують висотні роботи.

 

Карабін гвинтовий призначений для швидкого з'єднання різних типів ланцюгів, тросів та інших елементів кріпильних систем. Зазвичай цей виріб використовують з метою сполучення ланцюга, що розірвався, або як додаткову ланку, необхідну для нарощування його довжини.

 

Трубні кріпильні вироби застосовуються з метою страховки на риштуваннях. Вони дуже зручні в разі необхідності постійного переміщення в просторі.

 

Карабіни-рапіди найчастіше використовують у страхувальних цілях у промисловому і висотному альпінізмі.

 

Окремо слід відзначити ще один широко поширений варіант подібного кріпильного елемента - обертовий карабін з вертлюгом. Він найчастіше використовується в побутових цілях і сфері монтажних робіт для швидкого з'єднання і фіксації двох ланок ланцюга або ременя при низьких навантаженнях.

 

Види карабінів за матеріалом виробництва

- сталеві;

- алюмінієві;

- титанові.

 

Найміцнішими вважаються сталеві вироби. Їх використовують під час виконання рятувальних робіт, у промисловому альпінізмі та інших сферах, де на першому місці стоїть надійність і безпека. Алюмінієві пристосування застосовуються в аматорському та спортивному секторі. Титанові кріпильні елементи через свою крихкість і ненадійність нині практично не використовуються.